X

Autentificare cont

Tine-ma minte

Ati uitat parola? Click aici pentru a recupera user/parola

Nu aveti cont?
X

Recuperare user/parola

Te rugam sa introduci adresa de email pe care ai folosit-o la inregistrarea contului tau.

Autentificare Inregistrare cont
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
Portal actualizat la 12 Decembrie 2018
Contine toate actele normative din domeniu, actualizate la zi - parteneriat Legis

Panouri de publicitate amplasate in interiorul cladirii. Nedatorarea taxei pentru afisaj

Otilia-Mihaela Roman Raspuns oferit de
Otilia-Mihaela Roman
Expert contabil si Consultant fiscal
valabil la 25 Nov 2018Conform legislatiei in vigoare!
Intrebare: O firma din Bucuresti organizeaza un eveniment intr-un spatiu inchiriat la Cluj. Acest eveniment va fi filmat, dar nu televizat. Pe peretii salii vor fi afisate panouri de reclama cu numele unor furnizori mari ai nostrii in scop de reclama. 80% din panourile de reclama sunt furnizori straini. Pentru aceste panouri de reclama firma noastra are obligatia de a plati taxa publicitate la primarie? Dar furnizorul? Firma noastra le percepe o taxa de publicitate pentru participarea cu panourile in sala, taxa pe care le-o facturam. Acestia (furnizorii) si noi organizatorii ar trebui sa plateasca la primarie taxa publicitate? Ne incadram la art. 479 alin. (3)?

Nota: Raspunsul la aceasta intrebare este disponibil doar pentru utilizatorii inregistrati. Clic aici pentru a te convinge de utilitatea raspunsurilor oferite de expertii portalcontabilitate.ro

Login utilizator

De ce sa ma inregistrez?

  • 125 de experti sunt la dispozitia ta 24 / 7 / 365!
  • Ai acces la o baza de date cu 68110 intrebari si raspunsuri din contabilitate, fiscalitate, impozit pe salarii.
  • Toate informatiile din portal iti stau la dispozitie oricand si din orice locatie!
  • Accesul total in portal + consultanta personalizata te costa acum doar 4.15 lei/zi, TVA inclusa.
  • NOU! Accesul total in portal + consultanta personalizata + Soft Legislativ EXCLUSIV pentru Contabili - Legis Plus Contabilitate te costa acum doar 5.43 lei/zi, TVA inclusa.

Inregistreaza-te sau completeaza campurile de login pentru a avea acces la raspunsul articolului
Panouri de publicitate amplasate in interiorul cladirii. Nedatorarea taxei pentru afisaj

SMS
ACCES INSTANT la intrebare si raspuns platind prin SMS!
Puteti accesa raspunsul la intrebarea care prezinta interes pentru dvs. platind prin SMS 10 Euro + TVA.
Apasati butonul alaturat "Plateste prin SMS" si urmariti instructiunile privind procedura de plata folosind telefonul mobil. Odata procedura de plata finalizata, veti putea vizualiza raspunsul chiar in pagina accesata.

Newsletter portalcontabilitate.ro

Cheltuieli deductibile si nedeductibile. Studii de caz

Ramai la curent cu toate solutiile propuse de specialisti.
Aboneaza-te ACUM la Newsletterul portalcontabilitate.ro si primesti cadou Raportul special "Cheltuieli deductibile si nedeductibile. Studii de caz"!

Da, vreau informatii despre produsele Rentrop&Straton. Sunt de acord ca datele personale sa fie prelucrate conform Regulamentului UE 679/2016

Articole similare

21Nov2018

Regimul fiscal al contractelor de prestari servicii

de Gabi Popescu valabil la 21 Nov 2018
15Nov2018

Prestari servicii de consultanta. Implicatii fiscale

de Anca Ivanov valabil la 15 Nov 2018
x