Obligatia organizarii activitatii de audit intern

La bilant avem de bifat: societatea are organizata activitatea de audit intern? da sau nu?, potrivit legii. Ar trebui bifat si aici cu da? Sa inteleg ca, daca situatiile financiare sunt auditate, societatea trebuie sa organizeze si activitatea de audit intern? Cum se procedeaza in acest caz? Noi avem un contract de auditare a situatiilor financiare cu auditorul, dar pentru activitatea de audit intern ce trebuie facut? Acum, la bilant, ce bifez: da?
Nota: Raspunsul la aceasta intrebare este disponibil doar pentru utilizatorii inregistrati. Fa-ti un CONT de TESTARE GRATUITA completand formularul de mai jos. (Poti vedea exemple de raspunsuri cu un Click AICI)
Atentie la data valabilitatii intrebarii!
Raspunsul oferit este in concordanta cu legislatia in vigoare la data de 08 mai 2026.
cel mai cunoscut site de consultanta fiscal-contabila din Romania
Puteti accesa raspunsul la intrebarea de mai sus, platind prin SMS 10 Euro + TVA.
Apasa butonul "Plateste prin SMS" si urmeaza instructiunile privind procedura de plata folosind telefonul mobil. Odata procedura de plata finalizata, vei putea vizualiza raspunsul chiar in pagina accesata.
Newsletter portalcontabilitate.ro
Ramai la curent cu toate solutiile propuse de specialisti.
Aboneaza-te ACUM la Newsletterul portalcontabilitate.ro si primesti cadou Raportul special "Procedura de corectare a erorilor contabile"!


Un produs marca 